У смт. Літин відбулося урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру

11.01.2019

Сьогодні, 11 січня, у смт. Літин відбулося урочисте відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Літинської районної ради.

Участь в урочистій церемонії відкриття взяли заступник голови районної державної адміністрації Валентина Захаревич, голова районної ради Віталій Мельник, начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Гордійчук, директори загальноосвітніх закладів району, педагоги, батьки та вихованці новоствореного центру.  

За ініціативи Президента України Петра Порошенка у нашій державі набирає потужних обертів освітня реформа, невідємною частиною якої є інклюзивна освіта. В питанні розвитку інклюзивного навчання в Україні зроблено вагомий крок вперед, ухвалено відповідні закони та надано фінансову підтримку в розвиток інклюзивного освітнього простору. Зокрема, для облаштування Літинського інклюзивно-ресурсного центру було виділено кошти з державного бюджету. 

Із відкриттям закладу присутніх привітала заступник голови райдержадміністрації Валентина Захаревич та відмітила, що запровадження інклюзивного навчання створює передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у загальноосвітній простір. Це дозволяє дітям бути у соціумі, спілкуватися та навчатися зі своїми однолітками, разом з ними рости та розвиватися. Адже всі діти повинні мати рівний доступ до освіти, до розвитку своїх здібностей.

Після урочистого перерізання стрічки, усі присутні мали змогу оглянути Центр, ознайомитися із облаштуванням приміщень для занять з дітками.

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» утворено на базі Літинської СЗШ I-III ст. №1. У закладі створено комфортні умови для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами, кімнати облаштовано меблями, дидактичними та ігровими матеріалами,необхідною технікою та обладнанням.

З вихованцями центру працюватимуть психолог, спеціаліст з лікувальної фізкультури, логопед, дефектолог. Вони, зокрема, складатимуть індивідуальну програму розвитку, надаватимуть консультації батькам, проводитимуть психодіагностичну та корекційну роботу. Робота в закладі буде спрямована і на інтелектуальний, і на фізичний розвиток дітей.

 

       

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63