У райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу «Попередження та протидія торгівлі людьми та насильства в сім’ї у Літинському районі»

04.12.2018

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та відзначення Міжнародного дня боротьби з рабством, 3 грудня в малій залі Літинської райдержадміністрації відбувся круглий стіл за участю фахівців, які працюють у сфері попередження торгівлі людьми та насильства в сім’ї у Літинському районі.

       Захід пройшов за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації в рамках проекту «Відкритий кордон: людська безпека», який реалізує ГО «Прогресивні жінки». Круглий стіл організовано сектором у справах сім’ї, молоді та спорту Літинської РДА.

Розпочавши засідання «круглого столу» заступник голови райдержадміністрації Валентина Захаревич звернула увагу присутніх на активізацію роботи по взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та насильства в сім’ї, адже координація та партнерство – запорука успішного досягнення результату.

       Президентка ГО «Прогресивні жінки» Наталя Козлова здійснила загальний огляд ситуації у Вінницькій області у сфері попередження та протидії торгівлі людьми, ознайомила зі статистикою випадків потрапляння людей в рабство як в Україні так і на Вінничині. Також поінформувала про види допомог, які надаються постраждалим від торгівлі людьми.

       Віце-президентка ГО «Прогресивні жінки», регіональна координаторка Фонду ООН у галузі народонаселення з питань гендерно зумовленого насильства  Наталя Сергієнко розповіла про проблему домашнього насильства як виштовхуючий фактор трудової міграції  та торгівлі людьми, а також ознайомила усіх присутніх зі змінами в законодавчих актах, що діють у сфері попередження та протидії домашньому насильству.

  Наталія Романець, яка є відповідальною особою за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми у Літинському районі, а також  уповноважена особа, яка проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства в сім’ї, координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» поінформувала про огляд ситуації з питань попередження та протидії торгівлі людьми та насильству в сім’ї у Літинському районі.

     На завершення представники райдержадміністрації, Літинського відділення поліції, Центру зайнятості,  ВК 123, РЦССДС, Районного сектору з питань пробації, Центральної районної лікарні, КНП «Літинський районний центр ПМСД» обговорили особливості діяльності та співпраці суб’єктів Національного механізму взаємодії у Літинському районі.

 

 

 

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63