Кредитування фермерських господарств

20.07.2018

Відділ агропромислового розвитку Літинської районної державної адміністрації нагадує, що в області працює  конкурсна комісія з питань визначення переліку суб’єктів господарювання  агропромислового комплексу для здійснення їх фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів. 

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року (із змінами) №300, передбачається компенсація відсоткової ставки за короткостроковими  кредитами, залученими для покриття виробничих витрат та середньостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення. Компенсація надається за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами,- позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)за останній рік до 20 млн. гривень.

На сьогоднішній день виходячи із прийнятого комісією рішення по Вінницькій області розподілено 12,7% доведеного річного ліміту.

Враховуючи вищевикладене та з метою стимулювання розвитку підприємств малого та середнього бізнесу Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації просить довести інформацію щодо компенсації за залученими кредитами до вищевказаної категорії підприємств.