Управління праці та соціального захисту населення надає роз’яснення щодо застосування окремих положень щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

14.05.2018

1. Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для призначення усіх видів державної допомоги не передбачено включення до сукупного доходу сім’ї коштів отриманих у вигляді бонусів, подарунків або за купівлю акційних товарів.

Враховуючи зазначене, при визначенні права на отримання державної соціальної допомоги та її розміру вищезазначені кошти не враховуються.

 2. Відповідно до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» державна соціальна допомога не призначається, зокрема, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 м2 на одного члена сім’ї та додатково 10,5 м2 на сім'ю.

Оскільки розпорядження, володіння та користування майном при спільній сумісній власності проводиться лише за згодою всіх співвласників, наявність у членів малозабезпеченої сім’ї часток приміщень на зазначених умовах не впливає при визначенні права на призначення державної соціальної допомоги.

3.Законодавством передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям не призначається, зокрема, якщо особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї.

Зазначена норма, застосовується при здійсненні покупки або оплаті послуг здійснених одноразово.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63