У райдержадміністрації відбулася нарада-навчання щодо нового Порядку призначення житлових субсидій

11.05.2018

Сьогодні, 11 травня, у райдержадміністрації відбулася нарада-навчання під керівництвом начальника управління праці та соціального захисту населення Літинської райдержадміністрації Світлани Матюк з уповноваженими сільських рад щодо нового Порядку призначення житлових субсидій.

«27 квітня 2018 року Урядом прийнята Постанова Кабінету Міністрів, яка регламентує деякі нові правила щодо нарахування субсидій. Ми хочемо донести їх до жителів нашого району, щоб процес оформлення субсидій відбувався спокійно і без ажіотажу. Всі, хто має право на субсидію, отримають цей вид допомоги з 1 травня навіть в тому випадку, якщо оформлять її в кінці цього місяця», – сказала начальник управління Світлана Матюк, розпочавши нараду.

«Ми знали, що будуть прийняті зміни, і вже розпочали видачу талонів попереднього запису для того, щоб не було черг і літинчани могли у зручний для себе день та час відвідати управління праці та соціального захисту населення, Центр надання адміністративних послуг. На сьогодні попередній запис вже триває, працюємо з 8.00 до 16.45 з понеділка по четвер і з 8.00 до 16.00 у п’ятницю. ЦНАП приймає у середу та п’ятницю у такі ж години. Також можна записатись по телефону», - зазначила начальник управління.

Завідувач сектору призначення адресних грошових допомог та компенсаційних виплат Валентина Степанова, розповіла про зміни, які відбулися у зв’язку з новою постановою. Тепер житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. Винятками є дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

По-друге, житлова субсидія не призначається, коли будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має транспортний засіб (крім мопеда), з дати випуску якого минуло менше п’яти років, тобто, дата випуску пізніше 01.05.2013 року. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

По-третє – якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є люди, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, і в цьому періоді взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи. Або якщо вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний (819 грн), сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи.

Залишилось обмеження, яке було і раніше, і стосується того, що будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послугу (одноразово) на суму, яка на дату купівлі, оплати, перевищує 50 тис. гривень. Однак, тут є нововведення – тепер субсидії не нараховуватимуть у випадку, коли людина отримала у спадок, дарування та деякі інші законні способи право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату набуття права власності перевищує 50 тис. гривень.

Залишилось обмеження й щодо заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Якщо заборгованість становила 340 гривень, то субсидія не призначалась. Тут також є нововведення – якщо структурні підрозділи соціального захисту отримають інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При райдержадміністрації діє комісія, яка розглядає винятки у наданні субсидій. Якщо людина перебуває у складних життєвих обставинах, які викликані хворобою, то такий випадок може розглядатись комісією і субсидія може надаватись як виняток (крім перевищення площі будинку та квартир).

Було наголошено про велику відповідальність уповноважених осіб, визначених виконавчими органами сільських та селищної рад, у правильності заповнення нових форм заяви та декларації, подання їх з необхідними документами управлінню праці та видачі довідок про склад сім’ї.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63