Чергове засідання робочої групи з питань забезпечення детінізації економіки району

29.03.2018

Сьогодні під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Лариси Кримковської відбулось чергове засідання робочої групи з питань забезпечення детінізації економіки району.

У ході засідання було заслухано керівників профільних управлінь райдержадміністрації та районних установ, проаналізовано вжиті заходи щодо детінізації економіки.

Зокрема  відзначено, що районною робочою групою з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення в 2018 році було виявлено ряд порушень  Законів України “Про працю” та «Про зайнятість населення».

Начальник Літинського відділення Калинівської ОДПІ Тетяна  Беліченко доповіла по надходження податків до бюджету, які в порівнянні з аналогічним періодом минулого року значно зросли (ПДФО, ПДВ, податок на прибуток). Також Тетяна Михайлівна повідомила, що члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал.      

Начальник Літинського відділу обслуговування громадян Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Григорій Дмитренко повідомив, що надходження  до пенсійного фонду в поточному році збільшились, і це пов’язано із збільшенням мінімальної заробітної плати із 3200 грн. в минулому році до 3723 грн. зараз, але, аналізуючи середньомісячну заробітну плату на промислових, сільськогосподарських підприємствах, ФОП і фермерських господарствах, очевидним залишається факт продовження виплати заробітної плати в «конвертах», а це тягне за собою зменшення надходжень до бюджету, пенсійного фонду і відобразиться на пенсії самих працівників.

У підсумку засідання було визначено подальші напрямки діяльності робочої групи.